Вітамін F стимулює процеси регенерації і обмін речовин, тому його також називають вітаміном краси, як і біотин – вітамін Н. При нестачі вітаміну F шкірні покриви дуже страждають: утворюються виразки, а в деяких місцях навіть некрози; порушується пігментація шкіри, так як вироблення меланіну не відповідає нормі. Запобігаючи холестеринові відкладення на стінках судин і приводячи в норму кровообіг у всьому організмі, вітамін F сприяє розгладженню зморшок і поліпшення кольору обличчя. Ненасичені жирні кислоти підтримують правильну проникність ліпідного бар’єру шкіри, регулюють рівень зволоженості шкіри, знімають запалення, фактично, є «будівельним матеріалом» для нових клітин шкіри.

Чим корисний для тіла

Вітамін F бореться із запальними процесами в організмі. В результаті його дії зменшуються симптоми запалення: набряк, гіперемія, усуваються больові відчуття. Він попереджає відкладення холестерину в артеріях, впливає на активність залоз внутрішньої секреції, роблячи кальцій більш доступним для клітин, допомагає знизити вагу, спалюючи насичені жири. Унікальна властивість вітаміну F – здатність відновлювати м’язову тканину, використовуючи для цього жирові відкладення. Відомо, що наша м’язова маса постійно зменшується, якщо ми мало рухаємося, а замість неї з’являється жир. Найбільш виражену дію на жир надає лінолева кислота – вона перетворює його в м’язи, і для цього навіть не потрібно виконувати фізичні вправи.

Чим корисний для волосся

Вітамін F покращує формування волосяних фолікулів, забезпечує їх здоровий і швидкий ріст. Він лікує шкіру голови, оберігає від сухості і роздратування, бореться з лупою і січеться кінчиками волосся. Підтримує і «оживляє» волосся після фарбування, покращує їх структуру і полегшує розчісування.