Інші назви

Co Q10, Co Q-10, Coenzima Q-10, Coenzyme Q10, Co-Enzyme Q10, Co-Enzyme Q-10, Co-Q 10, CoQ10, Ubidcarenone, Ubiquinone-10, Убідекаренон; також відомий як кофермент Q10, убіхінон, ubiquinone.

Опис

Кофермент Q являє собою жовто-помаранчеві кристали без смаку і запаху.
Коензим Q-10 (CoQ-10) це вітаміноподібна речовина, виявлена в усьому тілі, але особливо в серці, печінці, нирках і підшлунковій залозі.

Принцип дії

Q10 грає важливу роль у виробництві АТФ, молекули в клітинах організму, яка функціонує як батарея при передачі енергії. Коензим Q-10 також використовується для лікування успадкованих або набутих порушень, які обмежують виробництво енергії в клітинах організму (мітохондріальні розлади) і для поліпшення фізичних навантажень.

Застосування

Застосовують коензим Q-10 для лікування серця і кровоносних судин, таких як застіяна серцева недостатність (ХСН), біль у грудях (стенокардія), високий кров’яний тиск і проблеми з серцем, пов’язані з деякими раковими лікарськими засобами. Він також використовується для лікування діабету, захворювання ясен, раку молочної залози, хвороби Хантінгтона, хвороби Паркінсона, м’язової дистрофії, підвищення толерантності до фізичного навантаження, синдрому хронічної втоми (CFS) і хвороби Лайма.

Безпека

Коензим Q10 безпечний для більшості дорослих при прийомі всередину.Коензім Q-10 може викликати деякі легкі побічні ефекти такі як розлад шлунка, втрату апетиту, нудоту, блювоту і діарею

Дозування

При дефіциті коензиму Q-10: 150 мг в день.
При серцевій недостатності у дорослих: 100 мг в день розділяють на 2 або 3 дози.
Для зниження ризику майбутніх серцевих подій у пацієнтів з недавнім інфарктом міокарда: 120 мг щодня в 2 прийоми.
За високого кров’яного тиску: 120-200 мг в день розділяють на 2 дози.
При ізольованій систолічній гіпертензії: 60 мг два рази на день.
При профілактиці головного болю мігрені: 100 мг три рази на день. Доза 1-3 мг / кг також використовувалися у дітей і підлітків.
При хворобі Паркінсона: 300 мг, 600 мг, 1200 мг і 2400 мг в день в 3-4 прийоми.