Інші назви

Ацетилзамінюющий фактор, Аліпоєва кислота, альфа-ліпоєдна кислота, ліпід, екстракт альфаліпоєвої кислоти, ALA, (R) -ліпєва кислота, тіоктан, Тіоктова кислота, 1,2-дитіолан-3-пентанова кислота, 1, 2-дитіолан-3-валеріанова кислота, 6,8-дітіооктанова кислота, Acetate Replacing Factor, A-Lipoic Acid, Acide Thioctique, Acide 1,2dithiolane3pentanoïque, Acide 1,2-dithiolane-3-valérique, Acide 5 Valérique (1,2dithiolan-3-yl), Acide 6,8-dithiooctanoïque, Acide 6,8-Thioctique, Acido Alfa Lipoico, Alpha-Lipoic Acid Extract, ALA, Biletan, R-Alpha-Lipoic Acid R , S-Alpha Lipoic Acid, (R) -Lipoic Acid, Thioctan, Thioctic Acid, 1,2-dithiolane-3-pentanoic acid, 1,2-dithiolane-3-valeric acid, 6,8-thioctic acid, 5 (1,2-dithiolan-3-yl) valeric acid.

Опис

Альфа-ліпоєва кислота – це вітамін-подібний хімікату, званий антиоксидантом. Добрими джерелами альфа-ліпоєвої кислоти є дріжджі, печінка, нирка, шпинат, брокколі і картоплю. Вона як лікарський засіб.
Альфа-ліпоєва кислота використовується для діабету і пов’язаних з нервом симптомів діабету, включаючи печіння, біль і оніміння в ногах і руках. Високі дози альфа-ліпоєвої кислоти схвалені в Німеччині для лікування цих симптомів.
Деякі люди використовують альфа-ліпоєву кислоту при втрати пам’яті, синдрому хронічної втоми (CFS), ВІЛ / СНІДу, раку, хвороби печінки, захворювання серця і кровоносних судин (включаючи розлад, зване серцевою автономною невропатією) і хвороба Лайма.
Альфа-ліпоєва кислота також використовується для лікування пов’язаних з очима розладів, таких як пошкодження сітківки, катаракти, глаукоми та захворювання очей, званою хворобою Вільсона.

Принцип дії

Альфа-ліпоєва кислота, здається, допомагає запобігти деякі види пошкодження клітин в організмі, а також відновлює рівні вітаміну, такі як вітамін Е і вітамін С. Є також дані про те, що альфа-ліпоєва кислота може поліпшити функцію і провідність нейронів при діабеті.
Альфа-ліпоєва кислота використовується в організмі для руйнування вуглеводів і для отримання енергії для інших органів в організмі.
Альфа-ліпоєва кислота, мабуть, працює як антиоксидант, а це означає, що вона може забезпечити захист мозку в умовах пошкодження або травми. Антиоксидантні ефекти також можуть бути корисні при певних захворюваннях печінки.

Застосування

Операція шунтування коронарної артерії (CABG). Дослідження показують, що прийом препарату, що містить альфа-ліпоєві кислоти, CoQ10, магнію, омега-3 жирних кислот і селену до 2 місяців до і через 1 місяць після операції, як видається, зменшує ускладнення після операції АКШ.
Діабет. Беручи альфа-ліпоєві кислоти, ймовірно, покращує рівень цукру в крові у людей з діабетом. Однак є деякі суперечливі докази, які показують, що вона не впливає на рівень цукру в крові.
Преддіабет. Деякі дослідження показують, що прийом 600 мг альфа-ліпоєвої кислоти внутрішньовенно один раз на день протягом 2 тижнів знижує рівень цукру в крові після їжі.
Діабетична біль нерва. Застосування альфа-ліпоєвої кислоти, мабуть, покращує такі симптоми, як печіння, біль і оніміння ніг і рук людей з діабетом. Це може зайняти від 3 до 5 тижнів лікування для поліпшення симптомів.
Вітіліго. Беручи продукт, що містить альфа-ліпоєві кислоти, вітаміни С і Е і поліненасичені жирні кислоти разом з променевою терапією щодня протягом 8 місяців, здається, покращує знебарвлення шкіри у людей з плямистою шкірою через вітіліго.
Втрата ваги . Дослідження показують, що прийом 1800 мг альфа-ліпоєвої кислоти щодня протягом 20 тижнів знижує масу тіла у людей з надмірною вагою.
Лікування рани. Деякі дослідження показують, що прийом 300 мг специфічного альфа-ліпоечного продукту один раз до і один раз після кисневої терапії протягом 14-30 днів зменшує площу рани у людей з виразками.

Старіння шкіри. Ранні дослідження показують, що застосування крему, що містить 5% альфа-ліпоєвої кислоти, може зменшити тонкі лінії і шорсткість через пошкодження сонцем. Інші дослідження показують, що прийом препарату, що містить альфа-ліпоєві кислоти (DermaVite) два рази в день протягом 6 місяців, покращує товщину шкіри і дрібні зморшки.

Деменція. Ранні дані свідчать про те, що прийом альфа-ліпоєвої кислоти може сповільнити зниження навичок мислення у людей з різними видами деменції. Проте, може знадобитися майже рік лікування.
Глаукома. Дослідження показують, що прийом 75-150 мг альфа-ліпоєвої кислоти щодня протягом 1-2 місяців може поліпшити зір у людей з глаукомою.
Серцева недостатність. Ранні дані свідчать про те, що прийом альфа-ліпоєвої кислоти може знизити тиск в артеріях у людей з серцевою недостатністю.
ВІЛ. Ранні дані свідчать про те, що прийом 300 мг альфа-ліпоєвої кислоти щодня протягом 6 місяців покращує кількість лейкоцитів у людей з ВІЛ.
Неалкогольні запалення печінки (стеатогепатит). Ранні дані свідчать про те, що прийом 600-900 мг діалізу альфа-ліпоєвої кислоти протягом 2 місяців може зменшити розмір і симптоми печінки у людей з неалкогольним запаленням печінки.
Радіаційне опромінення. Ранні дані свідчать про те, що прийом 400 мг альфа-ліпоєвої кислоти окремо або разом з вітаміном Е протягом 28 днів може знизити симптоми опромінення у дітей, що живуть поблизу заражених районів.
Слабкість і біль в ногах (ішіас). Ранні дослідження показують, що прийом 600 мг альфа-ліпоєвої кислоти щодня протягом 60 днів покращує біль і слабкість ніг через пошкодження сідничного нерва.
Синдром хронічної втоми (CFS)

Безпека

Альфа-ліпоєва кислота МОЖЛИВО БЕЗПЕЧНА для більшості дорослих, якщо приймати всередину, при внутрішньовенному введенні або при нанесенні на шкіру. Люди, які беруть альфа-ліпоєву кислоту всередину, можуть отримати висип. Люди, яким загрожує дефіцит тіаміну, повинні приймати добавку тіаміну. Люди з діабетом повинні контролювати рівень цукру, тому що альфа-ліпоєва кислота може знизити рівень цукру в крові.

Дозування

Пероральна доза альфа-ліпоєвої кислоти, отримана в численних клінічних дослідженнях, становить від 300 до 1800 мг в день. Вона також вводиться внутрішньовенно при аналогічних добових дозах.