РИБ’ЯЧИЙ ЖИР 18/12

ІНШІ НАЗВИ:

етиловий ефір EPA / DHA, морський ліпідний концентрат, морський риб’ячий жир, морський ліпідний жир, морські ліпіди, морський жир, морські масла, морської тригліцерид, N3 жирні кислоти, N3-поліненасичені жирні кислоти, омега-3, жирні кислоти омега- 3, омега-3 жирні кислоти, омега-3 жирні кислоти, омега-3 морські тригліцериди, лососеве масло, трігліцерідной марини, масло тунця.

ОПИС

Риб’ячий жир можна отримати, вживаючи рибу або приймаючи добавки. Риба, яка особливо багата корисними оліями, відомими як жирні кислоти омега-3, включає в себе скумбрію, оселедець, тунець, лосось, печінка тріски, жирний кіт і жирний тюлень. Двома найважливішими жирними кислотами омега-3, що містяться в риб’ячому жирі, є ейкозапентаєнова кислота (ЕПК) і докозагексаєнова кислота (ДГК)

Риб’ячий жир найчастіше використовується в добавках при захворюваннях серця і системи. Риб’ячий жир також використовується при багатьох проблемах з нирками. Риба, можливо, заслужила свою репутацію «їжі для мозку», тому що деякі люди їдять рибу, щоб допомогти з різними станами, пов’язаними з роботою нервів і мозку. Деякі люди використовують риб’ячий жир при захворюваннях очей, які можуть привести до сліпоти. Добавки риб’ячого жиру також були випробувані для багатьох інших умов.

ЕФЕКТИВНІСТЬ

 • Високий рівень жирів називається трігліцерідамі в крові (гіпертригліцеридемія). Більшість досліджень показують, що риб’ячий жир може знизити рівень тригліцеридів на 20-50%. Ефект риб’ячого жиру більше у людей з більш високим рівнем тригліцеридів. Крім того, прийом більшої кількості риб’ячого жиру призводить до зниження рівня тригліцеридів в більшій мірі.
 • Процедура, щоб відкрити заблокований або звужений кровоносну судину (ангіопластика). Дослідження показують, що риб’ячий жир знижує частоту повторної закупорки кровоносних судин на 45% при призначенні протягом не менше 3 тижнів до ангіопластики і триває протягом одного місяця після цього. Але, коли його дають за 2 тижні або менше до ангіопластики, він не робить ніякого впливу.
 • Викидень у вагітних з аутоімунним розладом, званим антифосфоліпідним синдромом. Прийом риб’ячого жиру всередину запобігає викидні і збільшує народжуваність у вагітних з антифосфоліпідним синдромом.
 • Синдром дефіциту уваги і гіперактивності (СДУГ) у дітей. Ранні дослідження показують, що прийом риб’ячого жиру покращує увагу, розумову функцію і поведінку у дітей 8-13 років з СДУГ. Інші дослідження показують, що прийом спеціальної добавки, що містить риб’ячий жир і масло вечірньої примули, покращує розумову функцію і поведінку у дітей 7-12 років з СДУГ.
 • Біполярний розлад. Прийом риб’ячого жиру разом з традиційними методами лікування біполярного розладу, мабуть, покращує симптоми депресії.
 • Мимовільна втрата ваги у людей, які дуже хворі (кахексія або синдром виснаження). Прийом високої дози риб’ячого жиру, уповільнює втрату ваги у деяких хворих на рак. Деякі дослідники вважають, що риб’ячий жир уповільнює втрату ваги при раку, борючись з депресією і покращуючи настрій людей, хворих на рак.
 • Операція по поліпшенню припливу крові до серця (операція CABG). Прийом риб’ячого жиру, мабуть, запобігає повторне закриття коронарних шунтів після операції CABG.
 • Підвищений артеріальний тиск викликано препаратом циклоспорину. Циклоспорин – це ліки, що зменшує ймовірність відторгнення органу після пересадки органу. Прийом риб’ячого жиру, мабуть, запобігає високий кров’яний тиск, викликаний цим препаратом.
 • Пошкодження нирок, спричинене препаратом циклоспорином. Циклоспорин – це ліки, що зменшує ймовірність відторгнення органу після пересадки органу. Прийом риб’ячого жиру, мабуть, запобігає пошкодженню нирок у людей, які приймають цей препарат. Риб’ячий жир також, мабуть, покращує функцію нирок на етапі відновлення після відмови від трансплантованого органу у людей, які приймають циклоспорин.
 • Порушення рухових навичок, зазначене незграбно (порушення координації розвитку або ДКД). Поєднання риб’ячого жиру (80%) і олії вечірньої примули (20%), по-видимому, покращує читання, орфографію і поведінку дітей у віці 5-12 років з ДКП. Неясно, чи може прийом добавок з риб’ячим жиром поліпшити моторні навички у дітей з цим захворюванням.
 • Менструальні спазми (дисменорея). Дослідження показують, що вживання риб’ячого жиру, окремо або з вітаміном B12 або вітаміном E, може зменшити хворобливі місячні і знизити потребу в знеболюючих препаратах у жінок з менструальними болями.
 • Рак слизової оболонки матки (рак ендометрія). Є деякі свідчення того, що жінки, які регулярно їдять близько двох порцій жирної риби в тиждень, мають знижений ризик розвитку раку ендометрія.
 • Серцева недостатність. Більш високе споживання риб’ячого жиру з харчових продуктів було пов’язано зі зниженням ризику серцевої недостатності. Ранні дослідження показують, що добавки з риб’ячим жиром можуть знизити несприятливі наслідки, такі як госпіталізація або смерть людей, у яких вже є серцева недостатність.
 • Ускладнення після пересадки серця. Прийом риб’ячого жиру, мабуть, зберігає функцію нирок і знижує довготривале підвищення артеріального тиску після трансплантації серця.
 • Ненормальні рівні жирів в крові у людей з ВІЛ / СНІДом. Деякі дослідження показують, що прийом риб’ячого жиру знижує рівень тригліцеридів у людей з ненормальним рівнем холестерину, викликаним лікуванням ВІЛ / СНІДу. Прийом риб’ячого жиру може також знизити загальний рівень холестерину у цих людей, хоча результати суперечливі.
 • Високий кровяний тиск. Риб’ячий жир, мабуть, дещо знижує кров’яний тиск у людей з помірним або дуже високим кров’яним тиском. Деякі види риб’ячого жиру також можуть знижувати кров’яний тиск у людей зі злегка підвищеним кров’яним тиском, але результати суперечливі. Певне риб’ячий жир підсилює дію деяких, але не всіх препаратів, що знижують кров’яний тиск. Проте, схоже, що риб’ячий жир не знижує артеріальний тиск у людей з неконтрольованим артеріальним тиском, які вже приймають ліки, що знижують артеріальний тиск.
 • Стан, який повільно призводить до захворювання нирок (нефропатія IgA). Деякі дослідження показують, що тривале, але не короткострокове використання риб’ячого жиру може сповільнити втрату функції нирок у пацієнтів з високим ризиком розвитку нефропатії IgA. Риб’ячий жир може мати більший ефект при прийомі в більш високих дозах. Крім того, це може бути найбільш ефективним у людей з IgA нефропатія, у яких вищий рівень білка в сечі.
 • Слабкі і ламкі кістки (остеопороз). Дослідження показують, що вживання
 • риб’ячого жиру окремо або разом з кальцієм і маслом вечірньої примули уповільнює швидкість втрати кісткової маси і збільшує щільність кісткової тканини на стегнової кістки (стегнової кістки) і хребті у літніх людей з остеопорозом. Але прийом риб’ячого жиру не уповільнює втрату кісткової маси у літніх людей з остеоартритом в коліні, але без слабких кісток.
 • Луската, що зудить шкіра (псоріаз). Є деякі свідчення того, що внутрішньовенне введення риб’ячого жиру (внутрішньовенно) може знизити тяжкість симптомів псоріазу. Крім того, нанесення риб’ячого жиру на шкіру також покращує деякі симптоми псоріазу. Але прийом риб’ячого жиру в роті не робить ніякого впливу на псоріаз.
 • Психічний розлад, зазначене галюцинаціями і помилкою (психоз). Деякі дослідження показують, що прийом добавок з риб’ячим жиром може допомогти запобігти розвитку психотичних захворювань у підлітків і молодих людей з легкими симптомами.
 • Синдром Рейно. Є деякі докази того, що прийом риб’ячого жиру може поліпшити стійкість до холоду у деяких людей зі звичайною формою синдрому Рейно. Проте, люди з синдромом Рейно, викликаним станом, званим прогресуючим системним склерозом, схоже, не отримують користь від добавок риб’ячого жиру.
 • Ревматоїдний артрит (РА). Прийом риб’ячого жиру всередину, окремо або разом з препаратом напроксеном (Naprosyn), по-видимому, допомагає поліпшити симптоми RA.

ДОЗУВАННЯ

 • Для високих рівнів жирів, званих трігліцерідамі в крові (гіпертригліцеридемія): в дослідженнях використовувалися дози 1-15 г риб’ячого жиру в день на термін до 6 місяців. Але більшість експертів рекомендують приймати дозу риб’ячого жиру, яка щодня дає близько 3,5 г омега-3 жирних кислот.
 • Для процедури, щоб відкрити заблокований або звужений кровоносну судину (ангіопластика): 6 грамів риб’ячого жиру щодня, починаючи з одного місяця до ангіопластики і продовжуючи протягом одного місяця після, потім 3 грами щодня протягом 6 місяців після цього використовувалися. Крім того, 15 г риб’ячого жиру приймали щодня протягом 3 тижнів до ангіопластики і протягом 6 місяців після цього.
 • Для запобігання викидня у вагітних з аутоімунним розладом, званим антифосфоліпідним синдромом: 5,1 грама риб’ячого жиру з співвідношенням 1,5 EPA: DHA, прийнятих щодня протягом 3 років.
 • Для синдрому дефіциту уваги і гіперактивності (СДУГ): використовувалася спеціальна добавка, яка містить 400 мг риб’ячого жиру і 100 мг олії примули вечірньої по шість капсул в день протягом 15 тижнів. Крім того, 250 мг омега-3 жирних кислот, які були в комплексі з Фосфатидилсерин, використовувалися щодня протягом 3 місяців.
 • При біполярному розладі: використовувався риб’ячий жир, що містить 6,2 г ЕПК і 3,4 г ДГК, прийнятих щодня протягом 4 місяців. Крім того, використовували 1-6 грамів ЕПК протягом 12-16 тижнів або омега-3 жирних кислот, що містять 4,4-6,2 грама ЕПК плюс 2,4-3,4 грама ДГК протягом 4-16 тижнів.
 • Для операції по поліпшенню припливу крові до серця (операція CABG): 4 грами риб’ячого жиру, що містять 2,04 грама EPA і 1,3 грама DHA, використовувалися щодня протягом одного року.
 • При високому кров’яному тиску, викликаного препаратом циклоспорин: від 3 до 4 грамів омега-3 жирних кислот в день протягом 6 місяців після використання трансплантата серця. 2-18 грамів риб’ячого жиру щодня протягом 1-12 місяців після пересадки нирки.
 • При пошкодженні нирок, викликаного препаратом циклоспорину: після пересадки печінки використовувалося 12 г риб’ячого жиру щодня протягом 2 місяців. Крім того, 6 г риб’ячого жиру щодня протягом 3 місяців після пересадки нирки.
 • Для менструальні спазми (дисменорея): Щоденна доза 1080 мг EPA і 720 мг DHA разом з 1,5 мг вітаміну Е щодня протягом 2 місяців. Крім того, 500-2500 мг риб’ячого жиру використовувалося щодня протягом 2-4 місяців.
 • При серцевої недостатності: від 600 до 4300 мг омега-3 жирних кислот щодня протягом 12 місяців. Крім того, 1 грам риб’ячого жиру щодня протягом 2,9 років.
 • При ускладненнях після пересадки серця: 4 грами риб’ячого жиру, що містять 46,5% ЕПК і 37,8% ДГК, щодня протягом одного року.
 • За високого кров’яного тиску: від 4 до 15 грамів риб’ячого жиру в день, взятих в разових або розділених дозах, на термін до 36 тижнів. Крім того, 3-15 грамів омега-3 жирних кислот щодня протягом 4 тижнів.
 • При стані, яке повільно призводить до захворювання нирок (IgA нефропатія): 1-12 г риб’ячого жиру щодня протягом 2-4 років. Крім того, 3 грами риб’ячого жиру в поєднанні з препаратом під назвою блокатор ренінангіотензинової системи (RASB) щодня протягом 6 місяців.
 • Для слабких і ламких кісток (остеопороз): використовувалися чотири капсули по 500 мг з суміші примули і риб’ячого жиру, прийняті три рази на день під час їжі разом з 600 мг карбонату кальцію протягом 18 місяців.
 • При лускатим, що зудить шкірі (псоріаз): капсули з риб’ячим жиром, що містять 3,6 г ЕПК і 2,4 г ДГК в день протягом 15 тижнів, поряд з терапією UVB.
 • При психозі: капсули риб’ячого жиру, що містять 700 мг EPA і 480 мг DHA в суміші з токоферолами і іншими омега-3 жирними кислотами щодня протягом 12 тижнів.
 • Для синдрому Рейно: використовувалася добова доза 3,96 грама ЕПК і 2,64 грама ДГК протягом 12 тижнів.
 • При ревматоїдному артриті (РА): 10 г риб’ячого жиру щодня протягом 6 місяців або риб’ячий жир, що містить 0,5-4,6 г ЕПК і 0,2-3,0 г ДГК, іноді разом з вітаміном Е 15 МО, щодня протягом 15 місяців був використаний.

Діти

 • Для рухового розладу, зазначеного незграбністю (порушення координації розвитку або DCD): у дітей у віці 5-12 років використовувався риб’ячий жир, що забезпечує 558 мг EPA і 174 мг DHA в трьох розділених дозах щодня протягом 3 місяців. Використовувалася спеціальна добавка, яка містить риб’ячий жир в поєднанні з маслом вечірньої примули, тімьяновой маслом і вітаміном Е, приймається щодня протягом 4 місяців.