Інші назви

Calcium Chondroitin Sulfate, CDS, Chondroitin, Chondroitin Polysulfate, Chondroitin Polysulphate, Chondroitin Sulfate A, Chondroitin Sulfates, Chondroitin Sulfate B, Chondroitin Sulfate C, Chondroitin Sulphates, Chondroitin Sulphate A Sodium, Chondroïtine Sulfate B.

Опис

Хондроітин сульфат – це хімічна речовина, яка зазвичай міститься в хрящах навколо суглобів в організмі. Хондроітин сульфат зазвичай виробляється з твариних джерел, таких як хрящ акули або корів.

Принцип дії

Хондроітин сульфат має тропність до хрящової тканини, ініціює процес фіксації сірки в процесі синтезу хондроїтин-сірчаної кислоти, що в свою чергу, сприяє відкладенню кальцію в кістках. Стимулює синтез гіалуронової кислоти, зміцнюючи сполучнотканинні структури: хряща, сухожиль, зв’язок. Особливістю хондроітина серед протеогліканів є його здатність зберігати воду в товщі хряща у вигляді водних порожнин, що створюють хорошу амортизацію і поглинають удари, що в підсумку підвищує міцність сполучної тканини. Здатність пригнічувати дію специфічних ферментів, що руйнують сполучну тканину, в тому числі лізосомальних ферментів, які вивільняються в результаті руйнування хондроцитів (еластаза, пептідаза, катепсини, інтерлейкін-1 та ін.).

Застосування

Хондроітин сульфат використовується при остеоартриті. Він часто використовується в комбінації з іншими інгредієнтами, включаючи аскорбат марганцю, глюкозаміну сульфат, гідрохлорид глюкозаміну або N-ацетилглюкозамин.
Хондроітин сульфат також приймається при серцевих захворюваннях, серцевих нападах, болі в суглобах, високий рівень холестерину, м’язового болю після тренування, захворювання кісток, зване хворобою Кашина-Бека. Хондроітин сульфат також використовується в комплексі з залізом при лікуванні залізодефіцитної анемії.

Безпека

Хондроітин сульфат безпечний для більшості дорослих, якщо приймати належним чином. Зазвичай хондроїтин сульфат не викликає побічних ефектів, однак деякі люди можуть відчувати розлад шлунка, нудоту, запаморочення або діарею.

Дозування

Перорально:

При остеоартриті: типова доза хондроітин сульфату становить 800-2000 мг у вигляді разової дози або в двох або трьох роздільних дозах щодня протягом 3 років.

Зовнішньо:

При остеоартриті: крем, який містить 50 мг / г хондроитин сульфату, 30 мг / г глюкозаміну сульфату, 140 мг / г хряща акули і 32 мг / г камфори, у міру необхідності, використовувати до 8 тижнів.

Застосування для очей:

При катаракті: під час операції з видалення катаракти використовують кілька очних крапель, що містять гіалуронат натрію і хондроїтин сульфат.