Інші назви

5-Methoxy-N-Acetyltryptamine, MEL, Melatonina, Mélatonine, MLT, N-acetyl-5-methoxytryptamine, N-Acétyl-5-Méthoxytryptamine, Pineal Hormone.

Опис

Мелатонін – це гормон, який природно міститься в організмі. Мелатонін, який використовується в якості лікарського засобу, зазвичай синтезується в лабораторії. Він найбільш поширений в формі таблеток, але мелатонін також доступний в формах, які можуть бути поміщені під язик. Це дозволяє абсорбувати мелатонін безпосередньо в організмі.

Принцип дії

Основна робота Мелатоніна в організмі – регулювати нічні і денні цикли або цикли сну. Темрява змушує організм виробляти більше мелатоніну, який сигналізує організму про готовність до сну. Світло зменшує утворення мелатоніну і сигналізує організму про готовність до активного дня. Деякі люди, що мають проблеми зі сном, мають низький рівень мелатоніну. Вважається, що додавання мелатоніну з добавок може допомогти їм заснути.

Застосування

Мелатонін також використовується при нездатності заснути (безсоння); синдром затримки фази сну; розлад сну зі швидким рухом очей; безсоння, пов’язана з розладом дефіциту уваги і гіперактивності (СДУГ); безсоння через деякі препарати високого кров’яного тиску, які називаються бета-блокаторами; проблеми зі сном у дітей з порушеннями розвитку, включаючи аутизм, церебральний параліч і розумові порушення. Деякі люди використовують мелатонін для лікування хвороби Альцгеймера або втрати пам’яті (деменції), біполярного розладу, захворювання легенів, званого хронічними обструктивними захворюваннями легень (ХОЗЛ)

Інші види використання включають рак молочної залози, рак мозку, рак легенів, рак передміхурової залози, рак голови, рак шийки і шлунково-кишковий рак. Мелатонін також використовується для деяких побічних ефектів лікування раку (хіміотерапія), включаючи втрату ваги, нервову біль, слабкість і знижений кількість згущують клітин (тромбоцитопенія).

Безпека

Мелатонін є найбільш безпечним для більшості дорослих, коли його приймають всередину або вводять в організм в короткостроковій перспективі або при нанесенні на шкіру.

Деяким людям мелатонін безпечно приймати до 2 років. Однак це може викликати деякі побічні ефекти, включаючи головний біль, короткочасні депресії, денну сонливість, запаморочення, судоми в шлунку і дратівливість.

Дозування

Дорослі

При порушеннях сну у сліпих: 0,5 мг до 5 мг мелатоніну, прийнятого щодня перед сном на термін до 6 років. Також використовувалася висока доза 10 мг за годину до сну до 9 тижнів. 3 мг конкретного продукту також приймали щодня протягом 12 місяців.
При проблемах із засинанням: від 0,3 до 5 мг мелатоніну щодня протягом до 9 місяців.
При проблемах зі сном у людей з порушеннями циклу сну були використані від 2 мг до 12 мг, які приймають перед сном протягом до 4 тижнів.
При безсонні: використовувалося від 2 мг до 3 мг мелатоніну перед сном до 29 тижнів. Більш високі дози до 12 мг щодня використовувалися при більш короткій тривалості (до 4 тижнів).

Діти

При розладах сну у сліпих: використовується 0,5 мг до 4 мг мелатоніну щодня протягом 6 років.
При проблемах із засинанням: від 1 мг до 6 мг мелатоніну перед сном протягом одного місяця.
Проблеми зі сном у людей з порушеннями циклу сну і неспанням: від 0,5 мг до 12 мг мелатоніну щодня протягом  12 тижнів використовується дітям і підліткам від 3 місяців до 17 років.
При безсонні: 5 мг або 0,05 мг / кг до 0,15 мг / кг маси тіла, зроблені перед сном протягом 4 тижнів, дітей 6-12 років з первинним безсонням. При вторинній безсонні від 6 мг до 9 мг, які приймають перед сном протягом 4 тижнів, застосовували у дітей від 3 до 12 років.
Для зменшення тривоги перед операцією: 0,05 мг / кг до 0,5 мг / кг маси тіла брали до анестезії у дітей від 1 до 8 років.

ВИКОРИСТАННЯ ДЛЯ ШКІРИ:

Для засмаги: використовувався гель, що містить від 0,05 до 2,5% мелатоніну, застосовуваний або за 15 хвилин до, або до 4 годин після впливу сонця.