Інші назви

2-Амино-4- (этилкарбамоил) -бутировая кислота, 5-N-этилглютамин, гамма-глутамилэтиламид, L-теанин, L-теанин, N-этил-L-глутамин, Teanina, Théanine.

Опис

Теанін – це амінокислота (будівельний блок для білків), знайдений в зеленому чаї. L-теанін (або L-гамма-глутамілетіламід) був виявлений в 1949 році і становить від 1% до 2% від сухої маси чайного листя. Він існує тільки у вільній формі. Був розроблений ферментативним методом отримання синтетичного L-теаніна (Suntheanine).
Люди використовують теанін для лікування станів тривоги і високого кров’яного тиску, для профілактики хвороби Альцгеймера і для підвищення ефективності лікування раку.

Принцип дії

Теанін має хімічну структуру, дуже схожу на глутамат, природну амінокислоту в організмі, яка допомагає передавати нервові імпульси в мозок. Деякі з ефектів theanine, мабуть, схожі на глутамат, і деякі ефекти, схоже, блокують глутамат.

Застосування

Lтеанін може допомогти зняти стрес, викликавши розслабляючий ефект без сонливості, а також може мати імунологічні ознаки. Теанін може також впливати на серцево-судинну систему і грати профілактичну роль в раку; проте для підтримки цих претензій є обмежена клінічна інформація.
Запобігання деменції, включаючи хворобу Альцгеймера. Лікування високого кров’яного тиску. Підвищення ефективності лікування ракових ліків.

Безпека

Теанін МОЖЛИВО БЕЗПЕЧНИЙ при короткочасному використанні. Теанін використовується один раз на тиждень протягом 3 тижнів. Невідомо, чи безпечно використання протягом більш тривалого періоду часу.

Дозування

Дослідження, що повідомляють про ефект анти-тривоги, використовували поодинокі дози теаніна від 200 до 250 мг.
Відповідна доза теаніна залежить від декількох факторів, таких як вік користувача, здоров’я і кілька інших умов. В даний час недостатньо наукової інформації для визначення відповідного діапазону доз для theanine. Майте на увазі, що натуральні продукти не завжди обов’язково безпечні, і дозування може бути важливим. Обов’язково дотримуйтеся відповідних вказівок на етикетках продуктів і проконсультуйтеся з вашим фармацевтом або лікарем або іншим фахівцем у галузі охорони здоров’я перед використанням.