Властивості мальтодекстрин  дозволяють використовувати його досить широко. У харчовій промисловості його застосовують, як добавки. У кондитерських і хлібобулочних виробах – для поліпшення їх виду і смакових якостей; включають до складу приправ і соусів – мальтодекстрин добре стабілізує емульсії; використовують в молочній промисловості; при виробництві напоїв, продуктів швидкого приготування; для поліпшення консистенції додають в морозиво.
Мальтодекстрин сприяє поліпшенню і полегшення процесу розчинення білків, тому його включають до складу дієтичного харчування. Часто мальтодекстрин використовується в дитячому харчуванні.
Іншим важливим напрямком є застосування мальтодекстрина в фармацевтиці: його використовують як інертну допоміжну речовину, що дозволяє при великій кількості компонентів в мікродозах створювати стабільні склади (що, в поєднанні з гіпоалергенністю і швидкою розчинністю у воді, є дуже важливою властивістю при створенні деяких лікарських форм).
Мальтодекстрин використовують в бодібілдингу як джерело енергії в гейнерах; а також у складі БАД, оскільки він стимулює зростання біфідобактерій в кишечнику.
Мальтодекстрин є проміжним продуктом розщеплення ферментом альфа-амілазою картопляного або кукурудзяного крохмалю.
Мальтодекстрин виглядає, як порошок білого кольору, іноді білого з легким кремовим відтінком. Він має солодкуватий смак і добре розчиняється як в гарячій, так і в холодній воді. Мальтодекстрин застосовують при виготовленні косметичних засобів, зокрема у виробництві кремів, що очищають пори і поживних масок, бальзамів, пудри, рум’ян, присипок, а також зубних паст. Мальтодекстрин сприяє зменшенню мімічних зморшок і покращує живлення шкіри, що дозволяє активно використовувати його в кремах антивікових серій.