Інші назви

2-Acetylamino-3-(4-Hydroxyphenyl)-Propanoic Acid, Acetyl-L-Tyrosine, Acétyl-L-Tyrosine, L-Tyrosine, N-Acetyl L-Tyrosine, N-Acetyl-L-Tyrosine, N-Acétyl L-Tyrosine, N-Acetyl-Tyrosine, N-Acétyl-Tyrosine, Tirosina, Tyr, Tyrosinum, 2-amino-3-(4-hydroxyphenyl)propionic acid.

Опис

Тирозин є однією з амінокислот, які є будівельними блоками білка. Організм виробляє тирозин з іншої амінокислоти, званої фенилаланіном. Тирозин можна також знайти в молочних продуктах, м’ясі, рибі, яйцях, горіхах, квасолі, вівсі та пшениці.

Принцип дії

Збільшує виробництво нейромедіаторів норадреналіну, дофаміну, адреналіну, гормонів щитовидної залози і меланіну.

Застосування

Тирозин використовується в білкових добавках при лікуванні спадкового розладу, званого на фенілкетонурію (ФКУ). Тирозин також використовується при депресії, розладі дефіциту уваги, синдром дефіциту уваги і гіперактивності. Використовується при стресі, хворобі Паркінсона, хворобі Альцгеймера, синдрому хронічної втоми (CFS), серцевих захворювань та інсульту, шизофренії.
Також тирозин наносять на шкіру, щоб зменшити вікові зморшки.

Безпека

Тирозин безпечний для більшості дорослих, якщо приймати його належним чином.
Можуть бути побічні ефекти, такі як нудота, головний біль, втома, печія і біль в суглобах.

Дозування

Для поліпшення пильності після тривалого сну: 150 мг / кг / день тирозину.
Рекомендована доза для людей з ФКУ полягає в включенні 6 грамів тирозину на 100 грамів білка. Проте, додаткова добавка з тирозином не рекомендується, оскільки воно може призводити до широких коливань кількості тирозину в крові і може викликати небажані побічні ефекти.